W dniach 29-30.01.2016 w Rudawach Janowickich odbędzie się siódma edycja airsoftowego biegu na orientację GFPOINT. Impreza ta organizowana jest od 2010 roku przez Fundację GLADIUS, sponsorem tytularnym jest firmę Gunfire - jeden z największych sklepów airsoftowych i outdoorowych w Polsce.

 

Skierowana jest do wszystkich pasjonatów wojskowości i airsoftu, a także osób chcących sprawdzić siebie i swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach. Cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród członków grup i stowarzyszeń o charakterze patriotycznym i proobronnym.


Na uczestników czeka nie tylko licząca ok. 40 kilometrów trasa, ale także rozmaite zadania testujące ich sprawność fizyczną, wytrzymałość,  orientację w terenie, odporność na stres, wiedzę dotyczącą wojskowości oraz umiejętność pracy w zespole. Z uwagi na charakter wyzwań stawianych przed uczestnikami bardzo istotny jest również aspekt kształtowania postaw i umiejętności związanych z obronnością.

 


Uczestnicy, których w tym roku jest ponad 300 rywalizują na trzech trasach różniących się długością i wymaganiami. Najdłuższa trasa kategorii TEAM to rywalizacja 4-osobowych zespołów, gdzie każdy uczestnik przez cały czas musi posiadać przy sobie plecak o wadze minimum 10kg, replikę broni i kamizelkę z oporządzeniem taktycznym. Rywalizacja na tej trasie rozpoczyna się już w nocy z piątku na sobotę 29/30.stycznia. Dwie pozostałe kategorie indywidualne BASIC i PROFESSIONAL różnią się długością trasy i ilością punktów kontrolnych na każdej z nich.


Co roku organizatorzy podnoszą poprzeczkę, przygotowując dla uczestników nowe rodzaje wyzwań i atrakcji. Między innymi dlatego w sześciu poprzednich edycjach wzięło udział łącznie ponad 1500 uczestników, a sam GFPOINT na stałe zagościł w kalendarzu imprez o charakterze outdoorowym i airsoftowym.
O rosnącym prestiżu i randze imprezy świadczyć może fakt, że w roku 2016 GFPOINT uzyskał patronat honorowy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Akademii Marynarki Wojennej. Każda edycja odbywa się również przy aktywnej współpracy z samorządami lokalnymi.

Dojazd do Arado

Nasze galerie

galerie

rajdstrona

Partnerzy Arado

partnerzy2

Patronat Arado

kamiennag

Arado na Facebook

facebook

No plugin selected!