Przypominamy, iż już 29 kwietnia 2016 roku ruszy największa impreza militarna o charakterze historyczno-edukacyjnym Rajd Arado 2016. Ponad 30 historycznych pojazdów wojskowych i ok. 200 rekonstruktorów w mundurach i uniformach z czasów II wojny światowej odwiedzi nasz region, by już czwarty rok z rzędu zmierzyć się z tajemnicami południowo-zachodnich rubieży naszego kraju.

W tym roku tematem przewodnim Rajdu Arado będzie z jednej strony poszukiwanie dolnośląskiego złota, w tym słynnego, ukrytego gdzieś w Sudetach depozytu wrocławskiego, który w kwietniu 1945 r. wyjechał ze stolicy województwa w kierunku Berlina i do tej pory nie został odnaleziony. Drugą ważną kwestią będzie pochylenie się nad losami żołnierza polskiego, który przelewał krew niemal na wszystkich frontach ostatniego, globalnego konfliktu. Temu ostatniemu służyć mają przede wszystkim prezentacje i pokazy dynamiczne sprzętu, w tym zabytków lotniczych związanych z Polskimi Siłami Powietrznymi, podczas zaplanowanego na ostatni dzień Rajdu, pikniku historycznego w Jeleniej Górze.

Nowością tegorocznej edycji Rajdu Arado będą I Międzynarodowe Zawody Sportowe Grup Rekonstrukcji Historycznej, które w poniedziałek 2 maja odbędą się w Kamiennej Górze.

Niebawem zaprezentujemy oficjalny plakat wydarzenia.

Zapraszamy na Rajd Arado 2016!

75919 75920

 

Dojazd do Arado

Nasze galerie

galerie

rajdstrona

Partnerzy Arado

partnerzy2

Patronat Arado

kamiennag

Arado na Facebook

facebook

No plugin selected!