Dnia 1 maja 2017 roku odbył się czwarty dzień największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym Rajd Arado. Tego dnia miejscem realizacji wydarzeń było miasto Bolków i Karpacz.

W mieście Bolków odbyła się prezentacja pojazdów uczestniczących w Rajdzie oraz widowisko historyczne „Orły w Bolkenhein”.

Bolków już po raz drugi włączył się w realizację Rajdu Arado. Zrealizowane tego dnia widowisko stanowiło odwołanie do autentycznych zdarzeń powiązanych z wkraczaniem do dolnośląskich miast jednostek 2. Armii Wojska Polskiego. Napotkany niespodziewanie opór wycofujących się z Dolnego Śląska jednostek niemieckich doprowadził do zbrojnej konfrontacji, która zrealizowana została w formie pełnowymiarowego widowiska batalistycznego.

W widowisku wzięli udział wszyscy uczestnicy Rajdu oraz wszystkie biorące udział w przedsięwzięciu, historyczne pojazdy wojskowe. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Bolkowa i okolic mieli okazję obejrzenia wspaniale przygotowanej inscenizacji, uzupełnionej komentarzem historycznym.

Kliknij poniższe zdjęcie aby przejść do galerii.

84345

Dojazd do Arado

Nasze galerie

galerie

rajdstrona

Partnerzy Arado

partnerzy2

Patronat Arado

kamiennag

Arado na Facebook

facebook

No plugin selected!