Dnia 1 maja 2017 roku odbył się czwarty dzień największej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym Rajd Arado. Tego dnia miejscem realizacji wydarzeń było miasto Bolków i Karpacz.

W mieście Karpacz odbyła się prezentacja pojazdów uczestniczących w Rajdzie oraz widowisko historyczne „Aleja snajperów”.

Inscenizacja „Aleja snajperów” została wzorowana na bardzo widowiskowej, ubiegłorocznej odsłonie i również miała otwartą formułę, w której uczestnictwo brali również mieszkańcy i goście Karpacza. Całość została zrealizowana w formie przejazdu/parady z elementami batalistycznymi z rozbudowaną sceną walki w kulminacyjnym punkcie inscenizacji. Kolumna zmechanizowana 2. Armii Wojska Polskiego, która wjechała do Karpacza stała się celem ataku niemieckiej jednostki specjalnej oraz dywersyjnego oddziału Werwolfu.

W widowisku wzięli udział wszyscy uczestnicy Rajdu i zostały wykorzystane wszystkie historyczne pojazdy wojskowe. Podczas widowiska wykorzystano bezpieczne efekty pirotechniczne oraz broń hukową/filmową.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy Karpacza i turyści wspólnie z rekonstruktorami uczestniczyli w inscenizacji przechodząc przez Aleję Snajperów.

Kliknij poniższe zdjęcie aby przejść do galerii.

84430

Dojazd do Arado

Nasze galerie

galerie

rajdstrona

Partnerzy Arado

partnerzy2

Patronat Arado

kamiennag

Arado na Facebook

facebook

No plugin selected!