Kilkudziesięciu fanów rekonstrukcji historycznej w niemieckich, radzieckich i amerykańskich mundurach wyruszyło 2 maja przed południem spod hotelu Monopol do Kamiennej Góry. Kawalkada historycznych pojazdów zatrzyma się w kilkunastu dolnośląskich miasteczkach, gdzie przeprowadzona zostanie krótka potyczka.

 

W każdej bitwie Niemcy będą musieli ewakuować się z miasta pod naporem Rosjan, wspieranych przez sojuszników z USA. Akcja promuje Projekt Ardo - podziemne laboratorium Hitlera, kompleks sztolni przygotowany dla turystów zainteresowanych tajemnicami i wynalazkami Niemców z czasów II wojny światowej. - Jedziemy w kolumnie zabytkowych pojazdów, bo chcemy promować imprezę w Kamiennej Górze. Nasza grupa jedzie Willysem - mówi Michał Szewczyk z grupy rekonstrukcji historycznej 101 Airborn. - Na wyposażeniu mamy amerykański pistolet maszynowy Thompson M1A1 i tzw. smarownicę. Na postojach będziemy mieć pokazy strzeleckie, dlatego posiłkujemy się karabinami typu Mosin.  

Atrakcją rajdu są nie tylko przebrani w historyczne mundury żołnierze i kilka żołnierek z oryginalną bronią lub atrapami, ale również zabytkowe pojazdy. - Mamy amerykańskie jeepy typu Willis, niemieckie kubelwageny, ciężarowego Lublina, motocykle: DKW 350 i rosyjski M72 z koszem - wylicza Jacek Kosiński ze Szczecina. - Nasza maksymalna prędkość to 50-60 km na godzinę. Taki rajd jest świetną zabawą i przygodą, ale pojazdy mają kilkadziesiąt lat i wymagają więcej troski niż samochody współczesne. Dlatego te 300 km, które mamy do przejechania, to będzie długa trasa. Kawalkada ma dotrzeć do Kamiennej Góry 4 maja wieczorem.    

Informacja z http://www.mmwroclaw.pl/411679/2012/5/2/wyruszyli-na-boj-o-kamienna-gore-foto?category=news

Dojazd do Arado

Nasze galerie

galerie

rajdstrona

Partnerzy Arado

partnerzy2

Patronat Arado

kamiennag

Arado na Facebook

facebook

No plugin selected!