Od kilku dni trwają zdjęcia do kolejnej serii programu Bogusława Wołoszańskiego – Skarby III Rzeszy.Ekipa filmowa zawitała do Kamiennej Góry. Co ukryto w skrzyniach pod jednym ze wzgórz pod Kamienną Górą? Czy jedna ze sztolni kryje zwłoki więźniów Gross Rosen? Gdzie trafiło złoto wałbrzyskiego banku?

 

Odpowiedzi na te pytania szukała ekipa filmowa, która trafiła do Kamiennej Góry. Zdjęcia były realizowane w Podziemiach Arado, osiedlu Antonówka (byłej fabryce amunicji) i tzw. Kamodeksie – starej fabryce włókienniczej. Brali w nich udział rekonstruktorzy z Pomorza i Wrocławia, były używane zabytkowe pojazdy i pirotechnika filmowa.

Realizatorzy przyznają, że Podziemia Arado idealnie nadają się na plan filmowy. Dzięki stylizacji na podziemną fabrykę i wprowadzeniu umundurowanych wartowników sceny realizowane pod ziemią wyglądają jak wykonane 70 lat temu!

Ekipa filmowa Wołoszańskiego przeniosła się teraz do innych dolnośląskich miast.
Jak powiedział B. Wołoszański, premiera nowej serii została zaplanowana na jesień tego roku. – Mam nadzieję, że będzie cieszyła się taką samą popularnością jak poprzednie dwa cykle – powiedział. Program już wkrótce w Telewizji POLSAT.

Dojazd do Arado

Nasze galerie

galerie

rajdstrona

Partnerzy Arado

partnerzy2

Patronat Arado

kamiennag

Arado na Facebook

facebook

No plugin selected!