Muzeum Arado wzbogaciło się o kilka nowych eksponatów! Poza unikalnymi planami samolotu Arado Blitz 234, haubami Luftwaffe, elementami enigmy, rakiety V-2 czy pocisku V-1 od kilku dni w podziemiach i muzealnej sali można obejrzeć karabiny lotnicze z II wojny światowej!

 

Kolekcja broni lotniczej „Projekt Arado” wzbogaciła się między innymi o MG 151- niemiecki wielkokalibrowy karabin maszynowy kalibru 15 mm. Karabin uważany jest za jeden z najskuteczniejszych karabinów lotniczych II wojny światowej. Egzemplarz pozyskany do kolekcji pochodzi z samolotu Messerschmitt w wersji Bf 109F-2.

Warto przypomnieć, że w kolekcji Arado jest też późniejsza, 2cm wersja tego karabinu pochodząca z miejsca katastrofy innego Messerschmitta, który się rozbił pod Bolkowem na Dolnym Śląsku.
Drugie eksponat to działko automatyczne kalibru 23 mm WJa-23mm produkcji sowieckiej. Działko pochodzi z samolotu IŁ-2 i było bardzo skuteczne w zwalczeniu lekko opancerzonych pojazdów pancernych. - Już wkrótce do Kamiennej Góry przyjedzie jeszcze jeden ciekawy eksponat. Eksperymentalna niemiecka wunderwaffe- która na świecie zachowała się tylko w jednym egzemplarzu! – mówi Dariusz Krzywda z Projektu Arado. – Eksponat i jego historię zaprezentujemy gdy „X” zostanie przywiedziony do Kamiennej Góry. 

Dojazd do Arado

Nasze galerie

galerie

rajdstrona

Partnerzy Arado

partnerzy2

Patronat Arado

kamiennag

Arado na Facebook

facebook

No plugin selected!